Otevřeni ke změnám

Reakce na úvodní slovo starostky

Zářijový zpravodaj - nelze nereagovat....
1) úvodník starostky

Něco ke slovu Vaší starostky

V zářijovém Zpravodaji vyvrcholilo předvolební úsilí paní starostky.  I když v úvodu svého slova vyzývá všechny zúčastněné ke slušnému a poctivému jednání, v dalším odstavci sama předvádí předvolební boj v úplně jiné rovině.                  Samozřejmost, s jakou si pro vlastní propagaci zabrala mnoho stran Zpravodaje, které zaplnila chválou do vlastních řad, doplněnou rozhovorem mezi dvěma členy   sdružení a zároveň nepochopitelný zákaz  jinému sdružení na stránkách placené inzerce zveřejnit vlastní program, nemá ve Velkých Popovicích obdoby. On také nikdy neovládal Zpravodaj starosta a Rada obce, ale bývala to nezávislá a objektivní redakční rada.

Vrchol všemu tomu poctivému boji dává výzva a varování našemu sdružení Otevřeni              ke změnám, aby nás náhodou nenapadlo  konat předvolební setkání s občany      na školním dvoře – rozumějte dělat politiku ve školách a školských zařízeních podle nějakého paragrafu. Ani když si tento veřejný prostor řádně  pronajmeme. Navíc paní starostka evidentně  neví, jak se naše sdružení jmenuje, ani neví, že nejsme strana, protože jsme označeni  jako ta strana, v jejímž čele je pan Boleslav. Tučný tisk a zveřejnění jména konkrétní osoby má jediný účel. Přesvědčit voliče      o tom,  kdo je ten špatný  a komu tudíž ve volbách nedat ani jeden hlas. A tak když nepomohou zaručené informace, roznášené po obci, musí přijít nařízení a zákaz. Kolikrát už jsme něco podobného zažili. Když dojdou argumenty a objeví se obava   z konkurence slušných a poctivých lidí, musí se jim pohrozit a jakkoli poškodit jejich dobré jméno. V tomto případě ale bylo, kromě mého, poškozeno i jméno našeho sdružení a předvolební boj tím přestal být rovný, čestný a spravedlivý.

Paní starostka totiž  zapomněla, že se při konání zimních jarmarků, které pravidelně zahajovala, na chodbách školy popíjí svařené víno a jiné nápoje. To je normální, protože to patří k příjemným tradicím tohoto setkání občanů a nikoho nenapadne tuto skutečnost nahlásit příslušným orgánům. Komu tedy vadí setkání občanů  na školním dvoře, když zde nebudou přítomny ani děti, ani zaměstnanci školy? Komu vadí, že toto setkání bude spojené s konzumací  guláše a piva, když nevadí pití vína v budově školy za přítomnosti starostky, žáků, rodičů a pedagogů? Podobně je tomu při všech významných školních akcích, kde paní starostka vystupuje a pravidelně neopomene zmínit úspěchy vedení obce. Není to náhodou politická propaganda ve školách a školských zařízeních podle příslušného paragrafu, která je nám zakázána?  Tady opět marně hledáme poctivý předvolební boj a spravedlivý metr.                                     

Členové našeho sdružení přes všechny zákazy a nařízení cestu k občanům najdou.   A nebude to ve školském zařízení. Podebatujeme,  posedíme  a věřím, že společně dojdeme k závěru, že něco podobného v naší obci už nechceme zažívat.   

Ivan Boleslav

Komentáře

Odpovídáte na komentář uživatele - Zrušit odpověď
* (antispam)

eurori

hydroxychloroquine uses in dermatology <a href="https://toplaquenil.com/">hydroxychloroquine sulfate over the counter</a> plaquenil for hair loss

24.5.2022 16:39:28 | Odpovědět